Cilj obuke je osnaživanje mladih devojaka za građenje karijere, odabir zanimanja, istraživanje tržišta rada, pronalaženje posla, pokretanje sopstvenog biznisa, kao i snalaženje umodernom poslovnom okruženju.
Učesnice su bile devojke iz ruralnih sredina iz Braničevačkog okruga i Vladičinog Hana. 19 mladih devojaka prošlo je radionice o izgradnji socijalnih veština, izgradnji karijere, traženju informacija, informacijama o tržištu rada, istraživanju interesovanja, sposobnosti i veština, kao i obuku o preduzetništvu, preduzetničkim veštinama, pokretanju sopstvenog biznisa i razvoju poslovnog plana.
Trening je podeljen u 3 segmenta, gde su polaznice bile informisane, edukovane i vežbavane u pojedinim temama kroz svaki segment. Treneri su koristili različite metode neformalnog učenja, kao što su individualni, grupni rad i rad u parovima, pozorište, igranje uloga, edukativne igre, prezentacija ideja i javnog govora, brainstorming, samostalne i vođene diskusije, rešavanje testova i zadataka, izazova, itd. Trening su vodile Sanja Novkaović, pedagog, Valentina Milanov, profesor preduzetništva, Aleksandra Antić, apsolvent učiteljskog fakulteta i Nikola Stanković, takođe student učiteljskog fakulteta.
Kroz edukaciju o određenim temama, učesnice su stekle veštine javnog govora, vođenja intervjua za posao, prezentovanja ideja investitorima, predstavljanja biznis plana. Takođe su stekle veštine asertivne komunikacije, adekvatnog rešavanja sukoba, prepoznavanja i reagovanja u slučaju diskriminacije i mobinga.
Nakon obuke, polaznice će imati priliku da kroz mentorski proces razrade svoje poslovne planove, prođu kroz proces proizvodnje, plasmana i prodaje proizvoda na primeru učeničke kompanije ili kroz posetu određenoj kompaniji saznaju više o način na koji rade.
Ispred Urban Stream-a treningu su prisustvovali Maja Marić, koordinatorka projekta i Dalibor Marić, asistent na projektu. Mentorsku podršku i monitoring je vršio Ivan Topalović iz Beogradske otvorene škole.










